CHP’yi kadınlar harekete geçirdi - Gülsün Bilgehan, Ayşe Gülsün Bilgehan, CHP Ankara Milletvekili

CHP’yi kadınlar harekete geçirdi

DOKUZ SUTÜN GAZETESİ- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan. “‘CHP canlanıyor. CHP’yi hareket geçiren kadınlar oldu” dedi. İstanbul Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıda, partisinin kadın ve gençlik örgütlenmeleriyle ilgili görüşlerini açıklayan Bilgehan  Kadın Hakları gibi partiler üstü konularda gazeteci ve siyasetçilerin dayanışma içinde olması gerekliğini söyledi.

Genel Sekreterin kadın olduğunu, yönetimde 3 kadın bulunduğunu anlatan Bilgehan. CHP’nin son 6 ayda 90 bin yeni CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, “CHP canlanıyor. CHP’yi hareket geçiren kadınlar oldu” dedi. Bilgehan, kadın hakları gibi partilerüstü konularda dayanışma içinde olmak gerektiğini söyledi üye kaydının çoğunluğunun da kadınlardan oluştuğunu vurguladı.

Gülsün Bilgehan, “CHP canlanıyor. CHP’yi hareket geçiren kadınlar oldu” dedi. Yönetimde ve yönetim kurullarında yüzde 25 kota uyguladıklarını anlatan Bilgehan. bu oranın, eşitliğe varacak kadar yükselmesini ve her alanda hayata geçirilmesini istediklerini kaydetti.

“Üyeler dışında partinin gönüllülerinin bulunduğunu dile getiren Bilgehan olarak çalışan bu kadınların, 31 Aralıkla Türkiye’nin her tarafında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun mektubunun evlere ulaşmasını sağladıklarını ifade etti. Mektup vasıtasıyla CHP’nin somut projelerini vatandaşlara aklarmayabaşladıklarını, bunlardan en önemlisinin “Aile Sigortası” olduğunu, bu konunun daha sonra Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını belirten Bilgehan, “Türkiye’de, geliri asgari ücretin allında 2,5 milyon aile var.”dedi.